Elektronkový zesilovač 2 x 18W v jednočinné A třídě s triodami VV52B fy KR Enterprise bez zpětné vazby

- Jde o zesilovač s jednou tak výkonnější (než je 300B) přímo žhavenou triodou VV52B fy KR Enterprise.

- Celý zesilovač je řešený tak, aby bylo možné dostat, takto veliký výkon (v uvozovkách, což u přímo žhavených triod není tak jednoduché) a přitom zvuk byl vynikající s perfektní prostorovostí, s plastickým podáním interpretů v poslechovém prostoru, s dynamikou, klidem za nahrávkou a celkovým velmi příjemným dojmem i po delším poslechu.

- Jde o náročnější stavbu – hlavně mechanickou a co se týče zdrojů.

- Pro zvýšení životnosti celého zesilovače bych doporučil časovací obvod – po zapnutí zesilovače se napřed nažhaví cca 2 minuty a potom se připne vysoké napětí přes relé nebo optočlen.

- Jinak hlavní podstatou zvuku zesilovače jsou výstupní trafa, hlavně  plastické podání poslechového prostoru je řešeno jejich vinutím.

- Toto zapojení je vlastně modifikací zapojení, kdy na vstupu na místo tranzistorů byly elektronky.
Sama firma KR Enterprise ustoupila od zapojení svých zesilovačů s elektronkami na vstupu a vyrábí už pouze zesilovače kombinované - hybridní, kdy vstupní obvody i buzení koncových triod, vakuových tranzistorů nebo nověji tranducerů, tvoří polovodiče a pouze výkonová část je elektronková.
Na druhou stranu já osobně upřednostňuji a hraji na celolampové monobloky s triodou 300BXLS v paralelním zapojení, kdy v jednočinné třídě dostanu 25W sinusového výkonu.