HLAVNÍ STRANA

    NOVINKY

ZESILOVAČE
    Jednočinné
    Dvojčinné
    Hybridní
    Muzikantské
    Tranzistorové
    OTL

OSTATNÍ

    DAC
    Žhavení
    Výstupní trafa
    Vysokonapěť.zdroje
    Záporné předpětí
    Schémata Tesla
    Audio výstavy
    HiFi setkání
    Experimenty
    Předzesilovače
    Převodní trafa
    Můj systém
    Gramodesky na PC
    Reproduktory


PRODÁM

ODKAZY

ELEKTRONKY

KONTAKT

 

 

 

 

 

 

Mé systémy

 

Nejstarší aparát
Bohužel nemám fotografie mého ještě dřívějšího aparátu, kdy repro o 130 litrech s 12" basákem p.Cimbaly, střed a výšky Beyma poháněl hybridní Luxman a hudební konzervy zprostředkovával CD Technics 560.

Následovník nejstaršího aparátku

Na fotce jsou jedny z mých reprobeden, kdy reproduktory s citlivostí přes 95dB vyrobil p.Husák. Jde o 2,5 pásmo s 2x8" basáky na 16Ohm s magnety z 13" ARO..., středobas 6,5" s magnetem z 12" repro NDR produkce a výškáč je upravený Seas s přidaným magnetem.
Reprobedny jsou z 30mm tlusté MDF desky a jak je patrné dělal jsem několik pokusů s basreflexem viz bíle přetmelené místa dole na skeletech. Nakonec jsou dva basreflexy vzadu proti magnetům 8" basáků. Tlumení umělou střiží Ronap. Vyhýbka 6dB na basech, výšky 18dB.
Na zemi jsou zesilovače: vlevo - s 300B triodami, ale né KR Enterprise, ale JJ Elektronic od p.Jurči z Čadce (měl jsem 6. a 11. kus z produkce)
Vpravo OTL zesilovač s PL509 pentodami.
CD přehrávač mám Rotela 950 a jsem s ním spokojený v rámci poměru výkon / cena.
Kabely mám Made in Home a nikdy bych nedal za kabely ty nehorázné peníze, které někteří výrobci chtějí !

Kabeláž, kterou mám propojený svůj aparátek:

   

Pro lampy používám noname měděný kabel v silikonové izolaci zkroucený dohromady (první foto). CD se zesilovači mám propojeny postříbřenými dráty pletenými jako tatar (druhé foto) a ještě někdy používám koax kabel viz třetí foto.

 

Sestava s Audaxy

Bedny jsou vlastní konstrukce i výroby. 100 litrů objemu je osazeno dvěma AUDAX aerogelovými  basáky paralelně a AUDAX výškáčem s 34mm kalotou! Pohání je 2x25W v triodě lampové zesilovače v jednočinné A tř.

Více o těchto reprobednách:

     
 

Jedná se o dvoupásmové reprobedny s basreflexem z MDF desek s povrchem z černého balakrylu a bezbarvého epoxidového laku.

Použité reproduktory: Basy - 2 x HM210Z0 - 8´- aerogel membrána
                                 Výškáč - 1 x TW034X0 - 34mm textilní impregnovaná kalota

Čistý objem jedné reprobedny je 100 litrů.

Vyhýbka:


Zkoušel jsem snad stovku variant a nakonec jsem zůstal u takto jednoduché vychýbky, protože ta se mi jevila jako nejlepší.
Je nutné, ale dosáhnout pořádného zahoření nových reproduktorů, protože repro Audax znatelně během zahořování mění svůj zvuk k lepšímu. Já jsem je zahořoval normálním hraním a trvalo rok než si reproduktory sedly.
 

Využil jsem toho, že jsem v době focení měl doma půjčené horny p.Dvořáka takzvané Hedlundy s Lowther reproduktory a pro porovnání pár fotografií :

        

Ještě na porovnání mé reprobedny a Orisy 200

   

 

 

Fotečka DA převodníku CASEA, CD přehrávače ROTEL 950 a jak já říkám mého předzesilovače, který zatím tvoří vlastně převodní trafa 1:4.

 

Od vánoc 2004 nahradil Rotela DVD přehrávač Panasonic .....vzhledem k tomu, že hraji stejně přes DA převodník vyjde to nastejno .... zvukově jsem neshledal  mezi mechanikou Rotel a Panasonic podstatný rozdíl!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zatím poslední aparát

Po té co jsem si poničil jeden z Audax basáků jsem byl nucen předělat své reprobedny.

     

Původní reprobedny jsem přepažil cca 20 litru pro Audax basák a 80 litru pro 11" bass původní koš a magnet Dynaudio předělaný p.Cimbalou z AC Akustik

Středový reproduktor je předělaný panem Husákem z Litovle.

Nyní jde v podstatě o tří pásmovou uzavřenou reprobednu + 11" bass s bassreflexem.

Hrát hraji na GM70 jednočinné zesilovače (monobloky) hnané Casea DA převodníkem krmeným mechanikou z DVD přehrávače Panasonic, regulované home made přepínačem vstupů s alps potenciometrem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aparát z roku 2018

Zrušil jsem klasické reprobedny a postavil open baffle. V otevřené ozvučnici jsou dva ARO 835 v malé horně Seas TFF27 a jako supertwitter Fostex FT17H

Jako zdroj hudby používám PC s klasickým zdrojem a Audio Linuxem. Přehrávač DeadBeef.

DA převodník viz DAC

Koncový zesilovač jednočinnou A tř. s přímo žhavenými triodami KR842VHD.

V tomto aparátu jsem zúročil své poznatky a zkušenosti za posledních několik let a jsem spokojen.